Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
W jakim miejscu zamontować jednostkę centralną klimatyzacji?
Do jednych z najbardziej popularnych typów systemów klimatyzacyjnych, należą tak zwane klimatyzatory typu split. Charakteryzują się one tym, że posiadają dwa elementy – zewnętrzny i wewnętrzny. Podstawą, aby nasz system działał poprawnie, jest odpowiedni montaż elementów klimatyzatora. Jak więc zamontować jednostkę centralną, tak zwaną zewnętrzną, aby klimatyzator działał wydajnie?
Najpopularniejsze miejsca montażu
Najczęściej spotykaną metodą montażu jest ściana elewacji naszego budynku. Jest to sposób nie za bardzo wymagający, dzięki czemu pozwala na szybki i sprawny montaż. Jeżeli decydujemy się na takie miejsce montażu centralnej jednostki naszego klimatyzatora, warto pamiętać, aby zachować nie za dużą odległość względem jednostki wewnętrznej. Pozwala to na zachowanie maksimum wydajności naszego urządzenia oraz ułatwi przeprowadzanie przewodów. Aby mieć pewność, że nasze urządzenie będzie działało bez zarzutów, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firma DSTechnik pomoże Ci w montażu systemu klimatyzacyjnego i ewentualnych pracach naprawczych.
Przeczytaj również: Klimatyzacja do domu - co powinna zawierać?
Jednostkę zewnętrzną możemy zamontować również na dachu budynku. Jest to rozwiązanie ułatwiające pozbycie się niepożądanych hałasów blisko okien i drzwi, jednak musimy liczyć się z nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem, szczególnie wśród materiałów szybko nagrzewających. Jeżeli nie chcemy, aby nasze urządzenie było zamontowane centralnie na budynku, możemy postawić je obok. Umożliwiają to specjalne konstrukcje, które są stabilne i wytrzymałe. Decydując się na to rozwiązanie, dobrze jest nie umieszczać jednostki zbyt blisko gruntu, aby uniknąć niechcianych uszkodzeń, szczególnie zimą. Śnieg oraz mokra nawierzchnia może skutecznie zanieczyścić klimatyzator, co uniemożliwi mu poprawne działanie.
Przeczytaj również: Zasady montażu klimatyzacji w bloku
O czym warto pamiętać?
Decydując się na montaż klimatyzatora, niezależnie od docelowego miejsca, należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede Wszystkim nie powinniśmy narażać naszego urządzenia na intensywne promienie słoneczne. Znacznie lepiej wybierać przestrzeń zacienioną lub jak najmniej narażoną na słońce, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego przegrzewania się jednostki zewnętrznej.
Dodatkowo warto pamiętać, że jednostka centralna jest urządzeniem wydającym dość głośny i przeszkadzający dźwięk. Dlatego przed montażem warto rozważyć miejsce, w którym odgłosy nie będą dla nas uciążliwe. Jeżeli mamy taką możliwość warto zrezygnować z montażu przy oknach i drzwiach wejściowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana