Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze dekoratora wnętrz?
Stała lub czasowa współpraca z dekoratorem wnętrz przy aranżacji mieszkania, lub domu niesie ze sobą nieporównywalne korzyści. Doświadczony projektant zna się na swojej pracy i wie, jak ładnie i funkcjonalnie zorganizować przestrzeń, a także, w jakim stylu urządzić dane pomieszczenie. Czy powinno się kierować przy wyborze architekta wnętrz?
Portfolio architekta wnętrz
Każdy przyszły domownik, który poszukuje sprawdzonego dekoratora wnętrz, powinien zwrócić uwagę na dotychczasowe realizacje danego specjalisty (lub biura projektowego, w którym on pracuje). Portfolio pozwala dostrzec, czy dany dekorator wnętrz odpowiada naszym oczekiwaniom, estetyce. Oferty bez widocznych projektów domów, wizualizacji i zdjęć z poprzednich realizacji nie mają sensu – to jak kupowanie kota w worku.
Przeczytaj również: Dlaczego aranżację biura lepiej dodać w ręce architekta wnętrz?
Kwalifikacje i doświadczenie projektantów wnętrz
Projektowanie wnętrz to dziedzina, która wymaga ogromnego doświadczenia, kwalifikacji, a nawet wykształcenia. Dobry architekt musi nie tylko wiedzieć, jak dobrze dobrać do siebie kolory i styl poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. Ważne jest także, by znał zagadnienia techniczne – projekt pomieszczenia musi być dostosowany do warunków technicznych, funkcjonalny, ergonomiczny. Po wizualizacjach 3D (pierwszym kroku współpracy między klientem a architektem) dekorator musi wykonać rysunki wykonawcze wchodzące w skład dokumentacji techniczno-wykonawczej. Pochodzące z nich praktyczne wskazówki i język techniczny pomogą ekipie remontowo-wykonawczej zrealizować pomieszczenie w odpowiedni sposób.
Przeczytaj również: Zalety skorzystania z usług projektanta wnętrz przy urządzaniu biura
W pracowni projektowej IDI z Łodzi pracują sami doświadczeni, dobrze wykształceni i wykwalifikowani architekci wnętrz. Przez wiele lat działalności studio zrealizowało setki wnętrz prywatnych i komercyjnych.
Przeczytaj również: Jak wygląda współpraca z firmą projektującą wnętrza?
Umowy i ubezpieczenia
Dobry architekt wnętrz najprawdopodobniej zaproponuje umowę (u każdego z nas powinna się zapalić czerwona lampka, gdy dekorator nie wspomni o takim kroku). Oficjalny, prawny dokument zabezpiecza interesy oby stron. Większe biura projektowe mogą zaproponować także ubezpieczenie od błędów projektowych, które świadczy o tym, że dany dekorator nie będzie unikał odpowiedzialności za źle zrealizowaną inwestycję. Wśród wolnych strzelców i mniejszych biur projektowych takie ubezpieczenie to jednak wciąż rzadkość.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana