Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak pomalować i odnowić meble łazienkowe?
Meble w łazience wymagają niekiedy odnowy. Malowanie, okleinowanie czy lakierowanie – opcji jest wiele. Dowiedz się, jak przygotować powierzchnie do malowania. Sprawdź, jaki jest koszt prac oraz poznaj sposoby renowacji mebli łazienkowych. Zapraszamy do lektury naszego artykułu! Zdobądź wiedzę na temat renowacji umeblowania w łazience.
Jak przygotować powierzchnie do malowania?
Zanim przeprowadzisz malowanie mebli łazienkowych stojących, starannie je umyj. Możesz do tego użyć wody z mydłem. Następnie odtłuść umeblowanie. Zwykły ocet czy ekstrakcyjna benzyna będą najlepsze. Przed malowaniem sprzętu ze sklejki, sprawdź najpierw stan okleiny. W przypadku gdy jest ona w dobrym stanie, farbę możesz aplikować na nią. Natomiast jeśli jest uszkodzona, przed malowaniem pozbądź się starej okleiny. Chcesz pomalować meble z drewna? Zeszlifuj starą farbę. Potem wygładź powierzchnię drewna z użyciem papieru ściernego. Przed aplikacją farby nałóż podkładową emalię na przykład do drewna.
Jakie są sposoby renowacji mebli łazienkowych?
Możesz wybrać 3 standardowe metody odnowy zestawu mebli łazienkowych. Przede wszystkim jest to użycie okleiny. Do zalet tej metody zalicza się natychmiastowy efekt. Jak to wygląda? Przyklej na szafkę okleinę – w efekcie dostaniesz nowy wystrój, którego centrum będzie stanowić umeblowanie. W sklepach znajdziesz duży wybór oklein. Mają jednak różne kolory czy wzornictwo. W ten sposób znajdziesz produkt, który odpowiada Twoim upodobaniom czy potrzebom.
Na rynku popularne są okleiny:
- lustrzane,
- dekoracyjne,
- naśladujące drewno.
Innym rozwiązaniem są tapety do umeblowania. Po raz pierwszy zakładasz okleinę? Wybierz taki model, którego strona z klejem nie będzie powodować pęcherzyków powietrza, które mogą się tworzyć na powierzchni produktu. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu wybrzuszeń.
Do trudniejszych technik zalicza się malowanie. Oprócz farby czy akcesoriów wymaga przygotowania powierzchni umeblowania. Na prace składają się:
- odkręcanie frontów,
- szlifowanie,
- czyszczenie,
- odtłuszczanie.
Ciekawym pomysłem jest postarzanie umeblowania. Zalecany jest przy obiektach mieszkalnych urządzonych w stylu:
- vintage,
- shabby chic,
- rustykalnym,
- skandynawskim.
W celu otrzymania tego efektu zmatuj meble ściernym papierem. Potem odtłuść z użyciem acetonu bądź rafinowanej benzyny. Później przemaluj na biało. Przetrzyj meble w danych miejscach z użyciem papieru ściernego. Koniec!
Malowanie, okleinowanie, lakierowanie
Zastanawiasz się nad farbami do mebli, które są przeznaczone do łazienki? Zwykle najpopularniejsza jest farba akrylowa. Jej zaletą jest dobre krycie, przez co można otrzymać odpowiednie rezultaty wykończenia powierzchni. Oprócz łazienki używa się jej również w innych pomieszczeniach. Alternatywą są farby renowacyjne. Są odporne szczególnie na wilgoć. Kryje się nimi umeblowanie łazienkowe, które wytwarza się z różnych tworzyw.
Zamiast farb możesz zastosować okleinę. Najważniejsze jest równe przycięcie materiału przed odnową. Okleina sprawia, że szafki łazienkowe zyskują nowy wygląd. Lakier i lakierobejca wnikają w powierzchnię materiału, który pokrywają. W sytuacji, gdy masz do czynienia z meblami łazienkowymi drewnianymi, zastąp nimi farbę.
Jaki jest koszt?
W przypadku farby do mebli z okleiny wszystko zależy od rodzaju. W sklepach znajdziesz farby w sprayu, które kosztują od kilkudziesięciu do ponad stu złotych za puszkę. Za farbę kredową zapłacisz przykładowo 60 złotych za 1 litr. Cały proces przygotowania, malowania czy lakierowania nie jest skomplikowany. Warto jednak zatrudnić do tego fachowca.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana