Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak odprowadzać wodę i piasek z wycieraczki?
Wycieraczki to niepozorne elementy wyposażenia, które pełnią bardzo ważną funkcję. Zatrzymują bowiem bród z zewnątrz przed przedostaniem się do budynku. Pozwala to zachować podłogę w czystości. Ponadto, wycieraczki wpływają na bezpieczeństwo, ponieważ osuszają obuwie i minimalizują w ten sposób ryzyko poślizgnięcia się. Ważne jest jednak, aby o wycieraczkę odpowiednio dbać.
Jak czyścić wycieraczki?
O sposobie czyszczenia wycieraczek decyduje materiał, z jakiego jest wykonana. Warto bowiem wiedzieć, że wycieraczki mogą być metalowe lub gumowe. Powstają także z tworzyw sztucznych takich jak polietylen, winyl oraz tworzywo PET. Na rynku dostępne są także wycieraczki z włókien naturalnych. Niezależnie jednak od tego, z jakim materiałem mamy do czynienia sprzątanie zawsze warto rozpocząć od odkurzania lub trzepania wycieraczki. Zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić wycieraczkę standardową. Inaczej sprawa wygląda przy korzystaniu z wycieraczek systemowych, czyli takich, które montowane są w sposób trwały w posadzce.
Producentem wycieraczek systemowych jest firma UNIMAT, która oferuje wycieraczki aluminiowe, gumowe i wykonane z włókien naturalnych. Ciekawym rozwiązaniem są wycieraczki z osadnikiem, które sprawdzą się nawet w miejscach intensywnie eksploatowanych. Osadnik znajduje się pod wycieraczką i odprowadzane są do niego wszystkie zabrudzenia z powierzchni wykładziny. Czyszczenie takich wycieraczek nie stanowi problemu – wystarczy opróżnić osadnik. W ten sposób chronimy nie tylko wnętrze budynku przed przedostawaniem się brudu, ale także nawierzchnię przed budynkiem. Zabrudzenia z powierzchni ażurowej wycieraczki przedostające się na przykład na płytki mogą pozostawić nieestetyczny ślad.
Systemy osadników z odwodnieniem
Wycieraczki z osadnikiem to systemy, które mają dodatkowa powierzchnie do usuwania brudu. Zgromadzony brud pod matą czyszczącą może być usuwany bezpośrednio do systemu kanalizacji lub regularnie wypróżniany. Gładka powierzchnia osadników zapobiega osadzaniu się brudu, a więc utrzymanie takiej wycieraczki w czystości jest niezwykle proste.
Wycieraczki systemowe mogą być wykonane z różnych materiałów – to samo tyczy się osadnika. Do najbardziej wytrzymałych tworzyw zaliczyć można poliester wzmocniony włóknem szklanym, a także aluminium. Obydwa typy osadników dostosowane są do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.
Wycieraczki z osadnikiem sprawdzą się nie tylko w miejscach przeznaczonych na ruch pieszy, Jest to idealne rozwiązanie pod wózki sklepowe, dziecięce i inwalidzkie oraz małe pojazdy. Odwodnienie zawsze warto zainstalować w miejscach, gdzie szczególnie często gromadzi się woda.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana